Aktualności Miasta i Gminy >

ŚCIEŻKA PIESZO – ROWEROWA

  • 10-03-2017
  • Autor: Tomasz Matusiak
Ilustracja do informacji: ŚCIEŻKA PIESZO – ROWEROWA
28 lutego 2017 roku w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się spotkanie burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Henryka Szymańskiego z burmistrzem Opalenicy Tomaszem Szulcem. Tematem rozmów był projekt budowy ścieżki pieszo - rowerowej, łączącej Gminę Grodzisk Wielkopolski z Gminą Opalenica, od Kurowa do Urbanowa.

Strony spotkania uzgodniły, że budowa ścieżki pieszo – rowerowej zostanie wykonana do końca czerwca 2017 roku. Będzie to wspólna realizacja mająca na celu przybliżenie obu gmin i ich społeczności. Jest to niewątpliwie inwestycja, która ucieszy mieszkańców, a przede wszystkich tych lubiących aktywnie spędzać czas.

Jej szybka realizacja jest wynikiem skutecznych działań obu burmistrzów. Współpraca Opalenicy z Grodziskiem Wielkopolskim układa się bardzo dobrze. Ścieżka, która połączy obie miejscowości będzie w pełni oświetlona. Jest to ewenement w skali Wielkopolski, gdy dwa miast, które leżą przecież w różnych powiatach, będą skomunikowane dzięki tak nowoczesnej trasie pieszo - rowerowej.
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją