MIESZKAŃCU! SPRAWDŹ JAKOŚĆ POWIETRZA W OPALENICY!

Gmina Opalenica otwiera się na nowoczesne technologie, a przy okazji rozpoczyna walkę z jakością powietrza, którym na co dzień oddychają mieszkańcy miasta. Dzięki współpracy z firmą Engie, partnerem w ramach działań publiczno – prywatnych, udało się zbudować w pięciu punktach czujniki monitorujące stan powietrza i jego zapylenie.

Każdy mieszkaniec sam może sprawdzać wyniki zapyleń w danym dniu. Można to zrobić w internecie wchodząc na stronę http://opalenica.innowa.eu/ i dalej klikając baner „Informacje o zanieczyszczeniu powietrza. Drugim sposobem jest możliwość skorzystania z aplikacji mobilnej dostępnej na smartfony.

Pobrać ją można za darmo w sklepach AppStore (dla systemu IOS), Google Play (dla systemu Android) oraz Windows Phone Store (dla systemu Windows Phone). Wystarczy wejść na swoim Smarfonie do sklepu z aplikacjami, wpisać „Opalenica Innowa” i kliknąć „Zainstaluj”. Po otwarciu aplikacji można zobaczyć dane z pomiarów we wszystkich pięciu punktach. Aplikacja poinformuje nas także o ewentualnych przekroczeniach norm.