NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W sobotni wieczór, 11 listopada w Opalenicy miały miejsce uroczystości związane z 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęła wieczorna msza święta w kościele p.w. św. Mateusza. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli na Skwer Obrońców Wiary i Ojczyzny.

W imieniu władz samorządowych gości powitał Krzysztof Sadowski – dyrektor CKiB. Po krótkim streszczeniu wydarzeń sprzed niemal wieku, głos zabrał Burmistrz Opalenicy. Tomasz Szulc podziękował księdzu proboszczowi Antoniemu Lorenzowi za uroczystą mszę świętą i niezwykle wartościowy przekaz zawarty w kazaniu.

Wyraził także wdzięczność dla wszystkich uczestniczących w uroczystościach. Przypomniał również o tym, że spotkano się w pierwszą rocznicę ważnego wydarzenia dla tożsamości mieszkańców ziemi opalenickiej. Dwanaście miesięcy temu ten opalenicki plac otrzymał miano „Skwer Obrońców Wiary i Ojczyzny”.

Następnie kilka słów o znaczeniu święta przekazał poseł Jakub Rutnicki. Wyraził uznanie dla Mieszkańcom gminy za tak liczne przybycie oraz za to, że kultywują i pielęgnują pamięć o lokalnych bohaterach. Czynią to poprzez uwiecznienie ich imion i nazwisk na tablicach na Ścianie Pamięci. Uroczystości zakończyło złożenie wiązanek przez delegacje instytucji i organizacji.

TM

PODZIEL SIĘ