90-te urodziny Pani Bożeny

W sobotę 27 stycznia, w ich przeddzień, swoje 90-te urodziny w gronie najbliższej rodziny na sali wiejskiej w Urbanowie świętowała Pani Bożena Wachońska.

Z tej okazji Jubilatce wizytę złożył burmistrz Tomasz Szulc w towarzystwie Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Justyny Hałas. W imieniu swoim i władz samorządowych, przekazał najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, pogody ducha, miłości i szacunku bliskich.

Bożena Wachońska z domu Sierszuła urodziła się 28 stycznia 1934 roku w Łęczycach. Miała jednego brata. 2 czerwca 1952 roku wyszła za mąż za Zygmunta Wachońskiego i zamieszkała w Urbanowie. Tutaj na świat przyszła czwórka ich dzieci: Natalia, Karol, Maciej i Magdalena. Wspólnie z mężem pracowała na gospodarstwie rolnym oraz udzielała się w miejscowym Kole Gospodyń Wiejskich. Od dnia 1 lipca 1949 roku z jednego z pomieszczeń ich domu wyodrębniono sklep Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, który to do 1955 roku prowadził Zygmunt Wachoński. W 1984 roku pani Bożena owdowiała. Doczekała się 10 wnuków, 8 prawnuków. Jest też matką chrzestną Szymona, Hanny i Elżbiety. Obecnie mieszka z synem Karolem i jego żoną Lidią oraz z rodziną najmłodszej wnuczki Emilii i wnukiem Adamem.

Pani Bożenie życzymy wszelkiej pomyślności, aby jak najdłużej cieszyła się dobrym zdrowiem w otoczeniu swojej najbliższej rodziny i bliskich.