Byli pod wrażeniem naszych inwestycji

Od niedzieli do wtorku Opalenicę po raz kolejny odwiedziła delegacja z zaprzyjaźnionej gminy Storkow we wschodnich Niemczech. Wizyta miała charakter studyjny.

Tym razem wraz z Burmistrz Storkow Cornelią Schulze-Ludwig oraz jej zastępczynią Joaną Götze Opalenicę odwiedzili: skarbnik Storkow Bettina Pukall, odpowiedzialna za promocję, turystykę i kulturę Sylvia Bartusch, a także kierownik referatu budownictwa Christopher Eichwald.

W poniedziałek delegacja rozpoczęła swoją wizytę od spotkania z władzami Opalenicy – Burmistrzem Tomaszem Szulcem, Skarbnik Agnieszką Antkowiak – Żak, kierownikiem wydziału Planowania Przestrzennego, Architektury i Budownictwa Leszkiem Czekalskim oraz dyrektorem CkiB Krzysztofem Sadowskim. Rozmawiano o niedawnych działaniach inwestycyjnych gminy, ale i bieżącej działalności.

Następnie nasi przyjaciele mieli okazję zobaczyć efekty inwestycyjnych działań. Zwiedzili i zobaczyli rozwiązania techniczne w Przedszkolu nr 2 i Żłobku przy ul. Zamkowej, Centrum Kultury i Bibliotece, gdzie szczególne wrażenie wywarło na nich nasze Radio Centrum 11, a także Kino Za Rogiem.

Następnym punktem wizyty była remiza OSP Opalenica i znajdująca się w budynku aula, a na koniec zwiedzono i zapoznano się z planami technicznymi nowoczesnej sali wiejskiej w Urbanowie. Delegacja wzięła udział w Spotkaniu Noworocznym, jakie w poniedziałek zorganizowano w hotelu Remes.

Wtorek rozpoczęto od krótkiego spotkania w Urzędzie Miejskim, gdzie podsumowano pobyt, a na koniec delegacja gościła jeszcze w Szkole Podstawowej w Opalenicy, gdzie również zapoznano się z rozwiązaniami ułatwiającymi życie i codzienne funkcjonowanie społeczności szkolnej. Wymieniano się również doświadczeniami związanymi z organizacją szkół – polskiej i niemieckiej.