ECOHARMONOGRAM – PRZYPOMNIENIE SMSEM O WYWOZIE ŚMIECI

Związek Międzygminny „Centrum Zagospodarowania Odpadów-SELEKT” w Czempiniu uruchomił dla Mieszkańców bezpłatną usługę powiadamiania o zbliżających się terminach wywozu odpadów komunalnych oraz o istotnych zmianach związanych z gospodarowaniem odpadami komunalnymi w postaci aplikacji EcoHarmonogram.

Skorzystanie z usługi jest możliwe poprzez aplikację mobilną na smartfony (android, ios, windows) pozwalającą ściągnąć harmonogram wywozu odpadów na telefon i otrzymywać powiadomienia bezpośrednio z aplikacji. W trosce o mieszkańców nieużywających smartfonów, wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej Związku Selekt => http://selekt.czempin.pl/asp/pl_start.asp?typ=8&menu=76&strona=1

Aplikacja mobilna EcoHarmonogram pozwala na pobranie harmonogramu wywozu odpadów komunalnych podając swój adres zamieszkania. Dzięki automatycznym powiadomieniom dzień wcześniej nie trzeba już spoglądać codziennie do kalendarza.

W aplikacji znajdują się również inne informacje takie jak:

– jak należy sortować śmieci w twojej miejscowości

– gdzie się znajduje i co należy oddawać do PSZOK (punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych)

– kontakt do organu nadzorującego zbiórkę odpadów w twojej gminie

– termin płatności za odpady

Instalacja:

Aplikacja Eco Harmonogram jest darmowa i dostępna do ściągnięcia w sklepach AppStore (dla systemu IOS), Google Play (dla systemu android) oraz Windows Phone Store (dla systemu Windows Phone).Wystarczy wejść na swoim Smarfonie do sklepu z aplikacjami, wyszukać aplikacji Eco Harmonogram i kliknąć zainstaluj!

Pobranie harmonogramu

Po zainstalowaniu aplikacji należy wybrać ściągnąć harmonogram wywozu odpadów. Odpowiedni harmonogram wybierzemy wypełniając formularz w którym wybieramy swój adres zamieszkania.

Krok 1

Wpisujemy nazwę miejscowości. Wystarczy podać pierwsze 3 znaki miejscowości

Krok 2

Wybieramy miejscowość z listy znalezionych miejscowości

Krok 3

Podajemy nazwę ulicy oraz numer domu. W nazwie ulicy wystarczy podać 3 znaki z/lub bez polskich znaków

Krok 4

Kolejne ekrany formularza służą do wyboru odpowiedniej ulicy lub odpowiedniego harmonogramu w przypadku niejednoznaczności

Szczegóły dotyczące aplikacji i jej instalacji znajdą Państwo na stronie: http://www.ecoharmonogram.pl/application/