Gdy w lipcu 2018 roku do opalenickiej stacji pogotowia trafiła fabrycznie nowa karetka, Burmistrz Tomasz Szulc deklarował, że doprowadzi zarówno do odświeżenia i zmodernizowania pomieszczeń, w których dyżur – czekając na wyjazd – pełnią medycy, jak również do powstania budynku garażowego dla karetki. Dotychczas bowiem ta parkować musiała „pod chmurką”.

Dziś możemy z radością powiedzieć, że udało się zrealizować oba założenia. Pomieszczenia odnowiono już jakiś czas temu, z kolei w poniedziałek Burmistrz Opalenicy w asyście Starosty Nowotomyskiego Andrzeja Wilkońskiego, Wicestarosty Marcina Brambora oraz dyrektora SP ZOZ w Nowym Tomyślu Tomasza Przybylskiego – symbolicznie przekazał klucze do garażu dla opalenickiej karetki. Te odebrali pełniący tego dnia służbę ratownicy medyczni – Błażej Lipiecki oraz Adrian Klamecki. Oni, ale i ich koledzy i koleżanki pełniący służbę w ramach opalenickiej podstacji nie kryli zadowolenia z przeprowadzonych inwestycji.

– Chciałbym serdecznie podziękować panu staroście Andrzejowi Wilkońskiemu, bowiem to dzięki jego osobistemu zaangażowaniu w kadencji 2010 – 2014 udało się na stałe utrzymać podstację pogotowia w Opalenicy, a były przecież odgórne plany, żeby karetka dojeżdżała do nas z oddalonego o ponad 20 kilometrów Nowego Tomyśla. Cieszymy się jednak, że mamy swoją karetkę, której czas reakcji jest bardzo szybki – mówi.

Dodać tu należy, że opalenicki Zespół Ratownictwa Medycznego zabezpiecza również bezpieczeństwo mieszkańców gmin Kuślin, Lwówek, czy Buk.

Serdeczne podziękowania kieruję również do ratowniczek i ratowników medycznych, którzy jeżdżą w opalenickim zespole. Dziękuję za ich ciężką pracę i poświęcenie w codziennej walce o zdrowie i życie ludzkie – powiedział Tomasz Szulc.