W sobotę 18.03.2023r. w Urbanowie odbył się turniej drużyn z KGW Gminy Opalenica, w którym wzięli udział przedstawiciele naszych sołectw. Turniejem rozpoczynamy cykl imprez związanych z Jubileuszem naszej wsi. Jak to się zaczęło? Otóż w ubiegłym roku na jesień odbyło się zebranie organizacji naszej wsi z Burmistrzem Opalenicy, który zasugerował, aby obchody trwały cały rok, a nie tylko w wyznaczony dzień. Ze strony wsi w organizację imprez zaangażowali się: Sołtys i Rada Sołecka, Koło Gospodyń, Kółko Rolnicze, Szkoła Podstawowa z Radą Rodziców, Stowarzyszenie Rodzice Dzieciom, Ochotnicza Straż Pożarna, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna i Zespół WIARUCHNA.

Możemy liczyć również na pomoc Burmistrza i pracowników Urzędu Miasta, Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy, Ośrodka Sportu i Rekreacji czy Opalenickiego Klubu Biegacza. Machina ruszyła w momencie, kiedy zostały ogłoszone przez Urząd Miasta konkursy: fotograficzny „ Urbanowo w 4 porach roku” oraz na piosenkę o naszej wsi. Jednocześnie szkoła przeprowadzi konkurs plastyczny.  Pan Roman Szwechłowicz podjął się napisania publikacji o Urbanowie przy współpracy z panem Bogumiłem Wojcieszakiem. Jak Państwo zauważyliście mamy jubileuszowy baner, który będzie wisiał w zależności od miejsca imprezy. Doczekaliśmy się też swojego herbu.

Dzisiaj pierwsza impreza w której przygotowanie zaangażowało się tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich . Panią Marię Galas w imieniu naszego zarządu KGW poprosiliśmy o poinformowanie o turnieju pozostałe koła i czekaliśmy na zgłoszenia. Odzew był wspaniały jak widać po ilości drużyn. Nad przebiegiem wydarzenia sportowego czuwali sędziowie z OSiR: Robert Dura oraz panie Dorota i Ania.

red. Lidia Wachońska