JUBILEUSZ ZŁOTYCH GODÓW

W niedzielę, 25 listopada 2018 r. w Hotelu Remes w Opalenicy odbyła się doniosła uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Odznaczenie to nadawane jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i jest  świadectwem uznania w naszym kraju instytucji małżeństwa. W tym roku medale zostały przyznane 29 parom z terenu Miasta i Gminy Opalenica, a są to : Natalia i Edmund Ziętkowie, Łucja i Jan Sutkowscy, Brygida i Stanisław Marchewkowie, Maria i Henryk Wojciechowscy, Bożena i Bronisław Najdkowie, Emilia i Roman Czapraccy, Barbara i Jędrzej Dekier, Aleksandra i Czesław Stasińscy, Maria i Florian Wróblewscy, Bronisława i Czesław Domagałowie, Halina i Florian Koza, Zofia i Edmund Kopaczowie, Dobrosława i Jan Majorkowie, Elżbieta i Mieczysław Kujawscy, Maria i Zbigniew Cielejewscy, Gabriela i Czesław Kozłowscy, Róża i Franciszek Pruszkowscy, Krystyna i Józef Plewowie, Stefania i Zbigniew Blachnierkowie, Henryka i Stanisław Marchewkowie,  Janina i Kazimierz Rzeźnikowie, Jadwiga i Józef Nowaccy,  Gabriela i Jan Kamińscy, Urszula i Grzegorz Ludwiczakowie, Teresa i Jan Wnukowie, Urszula i Zenon Mleczakowie, Krystyna i Zenon Dzięciołowie, Emilia i Edmund Krzyżankowie, Wanda i Czesław Kałkowie.

Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc w swoim przemówieniu pogratulował wszystkim odznaczonym pięknego Jubileuszu, życząc przy tym kolejnych wspólnie spędzonych lat, przede wszystkim w zdrowiu i wzajemnym poszanowaniu. Podkreślił również, iż postawa zacnych Jubilatów może być inspiracją dla wszystkich młodszych małżeństw.

Uroczystego aktu dekoracji medalami dokonał  burmistrz Opalenicy – Tomasz Szulc, przy udziale zastępcy burmistrza Opalenicy – Pawła  Jakubowskiego, przewodniczącego  Rady Miejskiej w Opalenicy –  Eugeniusza Wojtkowiaka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Ewy Górki oraz kierownika Biura Promocji oraz Zarządzania Funduszami – Tomasza Matusiaka.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości zgromadzeni wysłuchali mini- recitalu Pawła Liska. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie i uroczysty toast, oraz poczęstunek z jubileuszowym tortem.

Zorganizowanie uroczystości w Hotelu Remes było możliwe dzięki uprzejmości Państwa Sylwii i Bartosza Remplewiczów, za co w swym wystąpieniu podziękował burmistrz Tomasz Szulc.

PL