Podobnie, jak w zeszłym, tak i w tym roku ze względu na sytuację pandemiczną w kraju oficjalne uroczystości związane z:

– Rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej – 1 maja,

Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – 2 maja,

Narodowym Świętem Konstytucji 3 maja – 3 maja,

Dniem Świętego Floriana, Patrona Strażaków – 4 maja,

Narodowym Dniem Zwycięstwa – 8 maja,

nie odbędą się.

 

Symbolicznie jednak uczcimy wszystkie te ważne wydarzenia.

Od 30 kwietnia w mieście wywieszone zostały biało – czerwone flagi. Zachęcamy wszystkich mieszkańców, do przyłączenia się do wspólnego świętowania poprzez udekorowanie swoich domów, balkonów mieszkania, budynków firm narodowymi barwami.

 

W poniedziałek 3 maja o godzinie 11.30 tradycyjnie w kościele pw. Św. Józefa w Opalenicy odbędzie się msza w intencji ojczyzny. Udział w niej wezmą władze miejskie. Ilość miejsc w kościele jest jednak ograniczona przepisami.

Po nabożeństwie około godziny 12.30 pod Pomnikiem Walk i Męczeństwa na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego nastąpi złożenie wiązanki przez władze gminy z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby również w ten sposób uczcić 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja może oczywiście również złożyć okolicznościową wiązankę – prosimy o przestrzeganie norm związanych z pandemią Covid.

We wtorek 4 maja o godzinie 18.30 w kościele pw. Św. Mateusza w związku z Dniem Świętego Floriana odprawiona zostanie msza święta w intencji wszystkich strażaków.

Natomiast o godzinie 19.30 strażacy zaplanowali start parady wozów bojowych ulicami miasta. Przejazd rozpocznie się i zakończy przy remizie OSP Opalenica. Wozy pojadą ulicą Młyńską, Wyzwolenia, Poznańska, Łąkową, Leśną, Zamkową, Sienkiewicza, Mickiewicza, 3 Maja i ponownie Młyńską.