MISTRZOSTWA POLSKI W BOKSIE

W dniach 12.06-17.06.2023 w Sokółce odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek I Juniorów w Boksie w których udział brała nasza zawodniczka Julia Borowczyk.

W poniedziałek odbyła się konferencja techniczna oraz losowanie par z którego wynikło, że już kolejnego dnia Julia walczy w ćwierćfinale.

We wtorek o godzinie 7:00 odbyło się oficjalne ważenie zawodników a od 11:00 startowały pojedynki. Julia weszła do ringu ok. 12:30. Naprzeciwko naszej zawodniczki stanęła zawodniczka ze Zbąszynia, z którą Julia spotkała się już na Mistrzostwach Wielkopolski.

Podobnie jak ubiegłym razem Julia wygrała swój pojedynek, który teraz trwał niespełna 1,5 minuty i zakończył się wygraną przez RSC dla Naszej zawodniczki.

W czwartek odbyły się półfinały gdzie spotkaliśmy się z aktualnym numerem 1 kategorii Julii. Przeciwnikiem była doświadczona na ringach krajowych i europejskich 3- krotna Mistrzyni Polski i Vce Mistrzyni Europy.

Walka trwała 3 pełne rundy, Nasza zawodniczka nieodpuszczała przez pełne 9 minut, nie dała się zdeklasować i postawiła mocny opór, lecz niestety to nie wystarczyło i przegraliśmy pojedynek na punkty decyzją sędziów.

Wracamy do Opalenicy z brązowym medalem Mistrzostw Polski 🥉
To początek naszej przygody! Dopiero od 8 miesięcy jesteśmy na ringach…

„Nigdy nie przegrywamy! Zawsze się uczymy!”

To właśnie porażki pokazują kim tak naprawdę jesteśmy i kim chcemy być!

Wiemy, że ambicje i potencjał są na dużo więcej dlatego od razu wracamy do pracy! Tym razem zabrakło odrobiny szczęścia, ale dołożymy wszelkich starań aby kolejnym razem to nie łut szczęścia decydował o wyniku.

– Jako trener jestem zadowolony oraz dumny z Julki i wiem, że jeszcze nie raz zdobędzie Mistrzowski Tytuł i przysporzy nam wiele emocji.

Dziękujemy wszystkim, którzy nam kibicowali! Róbcie to dalej – bo my nie odpuszczamy a bez Was nie bylibyśmy tu gdzie jesteśmy.