Gdy kilka lat temu kupowaliśmy małe auto dostawcze na potrzeby opalenickich przedszkoli, nie przypuszczaliśmy, że wkrótce stanie się ono dla nas zbyt małe.

Wieloletnie starania doprowadziły jednak do realizacji ważnego zadania. W tym roku dokonaliśmy modernizacji i rozbudowy kuchni w Szkole Podstawowej w Opalenicy. Teraz to właśnie tam powstają posiłki, które trafiają do szkół oraz do przedszkoli w naszej gminie. Pozwoliło nam to również zrezygnować z zewnętrznego cateringu.

W związku z powyższym musieliśmy rozwiązać problemy logistyczne. Od przyszłego poniedziałku do dyspozycji pracownika dowożącego posiłki będzie fabrycznie nowy Volkswagen Transporter.

Samochód został też specjalnie oklejony – by dodać nieco kolorów, szczególnie w obecnych, pandemicznych czasach. Wóz wyróżnia się z tłumu i zapewne będzie robił duże wrażenie szczególnie na najmłodszych.

W piątek 5 lutego na placu przy opalenickiej OSP odbyło się oficjalne przekazanie kluczyków do wozu. Burmistrz Tomasz Szulc wręczył je dyrektor Przedszkola nr 1 w Opalenicy Dorocie Plewce.

Cieszę się, że udało nam się zmodernizować kuchnię w Szkole Podstawowej do tego stopnia, że teraz sami dbamy o żywienie naszych przedszkolaków i uczniów. Samochód jest dopełnieniem całości. Jest to nowe auto, które posłuży nam przez wiele lat – powiedział burmistrz Tomasz Szulc.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku – https://www.facebook.com/umopalenica/posts/3673529766015752

JC