OBCHODY DNIA INWALIDY I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W czwartek, 11 kwietnia opalenickie koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizowało obchody Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych. Uroczystość odbyła się w restauracji Nie Na Żarty w kompleksie Galamix, a wziął w niej udział zastępca burmistrza Opalenicy Paweł Jakubowski oraz sekretarz gminy Tomasz Matusiak.

Przybyłych gości powitał dyrektor CKiB Krzysztof Sadowski, który w skrócie przedstawił genezę Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych. Ustanowiono je po katastrofie górniczej w Belgii 8 sierpnia 1956 roku, w której zginęło 262 osób, a kilkaset zostało inwalidami. Następnie głos wzięli zaproszeni goście, a wśród nich zastępca burmistrza, który przypomniał, iż słabość fizyczna nie musi stać na przeszkodzie rozwoju osobistego, czego opaleniccy seniorzy są najlepszym przykładem. Życzył przy tym wszystkim zebranym odwagi w realizacji swoich planów i marzeń, a także sił w przezwyciężaniu codziennych trudności.

Obchody swoim występem umiliła Waleria Fludra, prezentując piosenki z repertuaru Anny Jantar. Wydarzenie zakończyło przemówienie przewodniczącej Sabiny Kuderemskiej oraz słodki poczęstunek.