Opalenickie karetki już pomagają w Kijowie

W poniedziałek w Urzędzie Miejskim w Opalenicy pojawił się Maciej Szuszkiewicz – wolontariusz, który kilka tygodni wcześniej wraz z  Robertem Dubkowskim odbierali z Opalenicy dwie karetki, którymi pojechali na Ukrainę.

Pan Maciej przywiózł dyplomy, które wręczył tym, którzy przyczynili się do przekazania sprzętu na potrzeby walczącej o wolność Ukrainy. Prócz dyplomów przekazał również serdeczne podziękowania od mera Kijowa Witalija Kliczko, który w bardzo ciepłych słowach wypowiadał się o darze serca z Opalenicy.

– Cieszę się, że jako Opalenica mogliśmy pomóc walczącej Ukrainie. Jednak największe słowa uznania niezmiennie należą się Przemysławowi Budźce. To on zgłosił się z pomysłem przekazania ambulansów. Ostatecznie właściciel firm Najazdy samochodowe i Fasada 88 pozyskał i przygotował dwie używane karetki marki Fiat. Nam udało się je wyposażyć w materiały opatrunkowe i medykamenty. Raz jeszcze dziękuję Panu Przemysławowi, a także wszystkim, którzy przyczynili się do tej udanej akcji pomocy – powiedział Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc.

Dodajmy, że opalenickie karetki już są wykorzystywane w Kijowie do transportu rannych i wszystkich potrzebujących pilnej pomocy medycznej.