W piątek, pierwszego dnia grudnia rozpoczął się 3. Jarmark Świąteczny. Impreza, która z miejsca zyskała aprobatę mieszkańców, rozbłysnęła pełnym blaskiem, którym opalenicki rynek będzie świecił aż do niedzielnego wieczora. Pierwsze na scenie zaprezentowały się tradycyjnie dzieci tańczące Zumbę. Występ sekcji CKiB, prowadzonej przez Lidkę Piglę wzbudził zachwyt publiczności.

W następnych występach także było głośno i radośnie, gdyż scenę na dłuższy czas opanowały przedszkolaki. Spontaniczne umiejętności artystyczne kolejno zaprezentowały dzieci z Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 2 i Akademii Malucha. Nie zabrakło też niespodzianek, których nie uwzględniał plan imprezy. Na estradzie w spektakularnym występie zaprezentowały się bowiem panie z Przedszkola nr 2 i Żłobka.

Po występach milusińskich burmistrz Tomasz Szulc oficjalnie otworzył trzydniową imprezę. Choinka rozbłysnęła w finezyjnych kształtach, a scenę przez kolejne godziny wypełniły wspaniałe występy. Były pokazy tańca dziecięcego zespołu działającego przy CKiB oraz członków Opalenica Dance Studio.

Na scenie w doskonale znanych opaleniczanach utworach zaprezentował się zespół Seven Brass. I na koniec pojawił się Norbi, czyli główna gwiazda wieczoru. Z lekkością nawiązał kontakt z publiką i w nieszablonowy sposób odśpiewał swoje największe przeboje. Publiczność radośnie podjęła dialog z wokalistą przez co koncert można uznać za jak najbardziej udany.