Poseł Porzucek z wizytą w naszej gminie

We wtorkowe popołudnie Opalenicę odwiedził poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek. Parlamentarzysta spotkał się z Burmistrzem Opalenicy Tomaszem Szulcem oraz Skarbnik Gminy Agnieszką Antkowiak-Żak.

Rozmawiano o możliwościach rozwoju i planowanych inwestycjach gminy. Spotkanie było również okazją do  małego podsumowania pierwszej edycji „Polskiego Ładu”.

W ramach pierwszego rozdania Gmina Opalenica otrzymała 3 319 000 złotych. Środki te zostaną przeznaczone na przebudowę nawierzchni drogi gminnej przy ul. Nowej w Opalenicy wraz z kanalizacji deszczowej.

I właśnie po terenie przyszłej inwestycji Burmistrz Tomasz Szulc oprowadził Posła Marcina Porzucka, opowiadając o planach związanych z przebudową drogi.

– Cieszę się z bardzo dobrej współpracy z panem Posłem Marcinem Porzuckiem, który  od dłuższego czasu wspiera nasz samorząd, w tym także strażaków z terenu naszej gminy. Jednocześnie jestem bardzo zadowolony z dotacji, która znacząco pomoże nam zrealizować ulicę Nową. To bardzo potrzebne nam pieniądze, realne pieniądze, które od obecnego rządu dostajemy – już kolejny raz, bo wcześniej otrzymaliśmy m.in. środki w ramach programu dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane PGR-y w wysokości 400 000 złotych, a także 1 371 956 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dodatkowo w tym roku mamy otrzymać środki na uzupełnienie subwencji ogólnej w kwocie 2.706.126 zł z przeznaczeniem na wsparcie zadań własnych samorządów w 2021 r roku. Bardzo się cieszę, że zapowiedzi i deklaracje obecnego rządu są skuteczne i mamy szansę liczyć na kolejne dofinansowania – powiedział Burmistrz Tomasz Szulc.