Kolejny już raz uczniowie klas służb mundurowych 1B, 2B i 3EP z opiekunami – Sebastianem Liebeltem i Elżbietą Mortką – pojechali na szkolenie, tym razem do Sulejowa. Ośrodek, w którym zakwaterowała się mundurówka, położony jest w malowniczym lesie sosnowym u zbiegu rzek Pilicy i Luciąży, w pobliżu rozlewisk Zalewu Sulejowskiego – w Sulejowie w województwie łódzkim.
Tym razem program nastawiony był na szkolenie wojskowe. Każdy dzień rozpoczynał się od ćwiczeń fizycznych – i to od wczesnych godzin porannych – po których kolejnym punktem była toaleta poranna, przygotowanie do śniadania i apel. Pierwszego dnia mundurówka poznała zasady obsługi broni długiej i ćwiczyła postawy strzeleckie, zaś w godzinach popołudniowych odbyły się zajęcia strzeleckie.
W drugim dniu odbyły się zajęcia z zakresu zielonej taktyki (mowa niewerbalna – sygnały dowodzenia, procedury patrolowe, reakcja na kontakt, pokonywanie terenu, teren zamknięty, teren otwarty, przeszkody terenowe, patrol, postoje).
Trzeciego dnia uczniowie przeszli ćwiczenia, podczas których mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z taktyki zielonej, czarnej i czerwonej, którą nabyli przez pierwsze dwa dni. Mundurówka ćwiczyła podejście pod budynek, poruszanie się w budynkach, ciągach komunikacyjnych, zajmowanie pomieszczeń i czyszczenie, ewakuacje rannych w budynkach i procedurę MEDEVAC (ewakuacja medyczna – działania ratunkowe, polegające na transporcie rannych z pola walki lub miejsca katastrofy przez personel medyczny do obiektów medycznych, np. szpitala polowego). Młodzież formowała patrole zakładała zasadzki, pokonywała przeszkody terenowe w formacjach, poruszała się po terenach leśnych, ćwiczyła bojowe metody zrywania kontaktów ogniowych. Podczas ćwiczeń uczniowie wykorzystywali system BLOS (szybkie, sprawne i bezpieczne posługiwanie się bronią).
Młodzież jest niezwykle zadowolona z zajęć i przeprowadzonych ćwiczeń. Znacząco podniosła swoją wiedzę i umiejętności z czarnej, zielonej i czerwonej taktyki.
 
Koordynator klas służb mundurowych
Elżbieta Mortka