Ścieżka przy dw307 z Opalenicy do Porażyna ma powstać w tym roku!

Spieszymy z bardzo dobrymi informacjami dla naszych mieszkańców oraz wszystkich miłośników turystyki rowerowej. Pod koniec lutego z Burmistrzem Opalenicy spotkała się Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk.

Podczas spotkania poruszano między innymi tematy związane z oświatą, a także melioracją i stanem wód w regionie. Radna poinformowała jednak o bardzo ważnej dla nas wszystkich inwestycji, która ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Otóż Zofia Szalczyk pochwaliła się, że składane przez nią interpelacje w sprawie budowy ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 307 dały pozytywny rezultat i jeszcze w tym roku ma rozpocząć się realizacja drogi rowerowej.

Ścieżka ma zaczynać się przy rondzie na wysokości stacji Orlen (w okolicach ronda planowana jest budowa przejazdu, by połączyć ścieżkę z tą, biegnącą wzdłuż obwodnicy miasta) i kończyć przy sklepie, przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą wjazdową do Porażyna. Droga rowerowa ma zostać wybudowana po lewej stronie trasy (jadąc w kierunku Nowego Tomyśla).

Inwestycja jest bardzo potrzebna. Wszak odcinek trasy wojewódzkiej, przy której ma zostać zrealizowana inwestycja jest bardzo niebezpieczny. W przeszłości dochodziło na nim do wielu wypadków, w tym niestety ze skutkiem śmiertelny – również z udziałem rowerzystów.

Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego powiedziała, że całość ma zostać zrealizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, co znacząco przyspieszy realizację zadania. Już nie możemy doczekać się ogłoszenia przetargu w tej sprawie!