Seniorzy nad polskim morzem

Tradycyjnie Zarząd Rejonowy PZERiI w Opalenicy zorganizował wakacyjne wyjazdy na wczasy nad nasze polskie morze dla seniorów, bo wakacje są również dla seniorów momentem zasłużonego relaksu, wypoczynku i odskocznią od rzeczywistości i codziennych obowiązków.

Ponad 100 Seniorów odpoczywało nad Polskim morzem w Ustroniu Morskim oraz w Rewalu, aktywnie spędzając czas na świeżym powietrzu. Jesień życia nie jest wyrokiem tylko darem, który należy dobrze wykorzystać.

Wczasy dla seniora pomagają odzyskać pogodę ducha poprzez zmianę otoczenia i nawiązywanie nowych znajomości. Odpoczynek połączony z zadbaniem o poprawę zdrowia, dobre samopoczucie oraz przyjemności, przyniosły dużo satysfakcji.

Dużą atrakcją dla wczasowiczów z Rewala, był wyjazd do Świnoujście oraz taneczny wieczorek przy melodiach „z tamtych lat” w wykonaniu DJ Pana Andrzeja. Znane piosenki śpiewała cała sala. W miłej atmosferze, choć na chwilę można było zapomnieć o problemach zdrowotnych i tańczyć w takt znanych melodii.

Duże znaczenie mało wybranie odpowiedniego miejsca, które nie jest zbytnio oddalone od morza, co jest szczególnie istotne dla osób mających problemy z poruszaniem się. Piaszczyste plaże i nadmorski pas pachnącego żywicą sosnowego lasu, tworzyły przyjazny dla odpoczynku klimat.

 

(Artykuł nadesłany)