Sztafeta szlachetnych serc krążyła po ulicach Opalenicy trzydzieści jeden godzin. Była to wyjątkowa impreza pod hasłem „Się Biega, Się Pomaga”.  Sztafeta składała z się z 62 pętli (po 5 km każda), które prowadziły ulicami miasta. Biegacze w sumie pokonali 310 km.

Wśród uczestników 31-godzinnego Biegu Charytatywnego na 31 Finał WOŚP byli jak zawsze uczniowie klas służb mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Opalenicy. Niezwykle miłym akcentem był fakt, że na zaproszenie koordynatora klas służb mundurowych Elżbiety Mortki w sztafecie-jak zawsze-pojawili się absolwenci tej właśnie klasy. Mundurowi, biegnąc ulicami Opalenicy, pokazali już nie pierwszy raz, że potrafią sprostać różnym zadaniom i z entuzjazmem wspierają tak wspaniałą inicjatywę, jaką jest WOŚP. Mundurówka kolejny raz wzięła udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu i obiecuje, że w przyszłym roku również nie zawiedzie.

Biegacze wystartowali w sobotę 28 stycznia o godz. 11.00 sprzed Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy. Sztafeta zakończyła się w niedzielę 29 stycznia o 18.00 przy CKiB. Każdy zawodnik startujący w imprezie wybierał do przebiegnięcia taką ilość pętli, jaka mu odpowiadała, w dowolnych strefach czasowych. Start każdej pętli odbywał się co 30 minut; każdą grupę prowadzili członkowie Opalenickiego Klubu Biegacza – organizatorzy biegu. Jak zawsze inicjatywa Opalenickiego Klubu zgromadziła wielu uczestników.

31-godzinny Bieg Charytatywny na 31 Finał WOŚP to piękna inicjatywa, a mundurówka już szykuje się na przyszły rok do 32-godzinnego biegu, by wesprzeć to szlachetne dzieło.

red. Elżbieta Mortka