Choć nowoczesną salą wiejską mieszkańcy Urbanowa mogą cieszyć się od grudnia ubiegłego roku, to dopiero teraz – w minioną sobotę 17 lipca – nastąpiło oficjalne otwarcie obiektu.

Wcześniej nie było to możliwe ze względu na pandemię koronawirusa. Zluzowani obostrzeń spowodowało, że uroczystość związana z otwarciem sali mogła się odbyć. Towarzyszył jej okolicznościowy festyn, który zjednoczył mieszkańców Urbanowa i okolic.

Przypomnijmy, że po wielu latach oczekiwań społeczeństwo Urbanowa doczekało się swojej świetlicy. Wcześniej mieszkańcy nie mieli swojego miejsca spotkań, a pomieszczenia świetlicowe musieli wynajmować. Teraz to się zmieniło. Budynek został od podstaw wybudowany na terenie przy boisku sportowym. Jest imponujący. Prócz dużej sali widowiskowej, do dyspozycji mieszkańców pozostaje też zaplecze kuchenne, szatnia oraz węzeł sanitarny. Budynek zachęca też z zewnątrz – ładną elewacją, czy efektownym podświetleniem.

Mieszkańcy Urbanowa wreszcie mają swój dom, swoje miejsce – i zapewne już nie mogą doczekać się pierwszej imprezy. Na to jednak będzie trzeba poczekać do zakończenia pandemii. Z tego też powodu, w niedzielę zrezygnowano z hucznego otwarcia obiektu – na to przyjdzie jeszcze czas.

Bardzo cieszymy się, że udało nam się zrealizować tą ważną i społecznie potrzebną inwestycję. Wiemy, że mieszkańcy Urbanowa potrzebowali świetlicy, dlatego chcieliśmy spełnić ich marzenia. Dzięki przychylności radnych Rady Miejskiej w Opalenicy udało się zabezpieczyć w budżecie gminy potrzebne środki, jak również zdobyć dofinansowanie dla naszej inwestycji. Jestem zadowolony, że w kolejnej miejscowości powstała nowoczesna sala wiejska, na miarę XXI wieku – powiedział burmistrz Tomasz Szulc.

Dodajmy, że inwestycja kosztowała 3 090 000 złotych, z czego Gminie Opalenica udało pozyskać się dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1 371 956 złotych.