W sobotnie popołudnie,  27 lipca w siedzibie ROD im. Mikołaja Kopernika w Opalenicy odbyła się uroczystość 65-lecia Ogrodu połączona z obchodami Dnia Działkowca. Rozpoczęła się ona od mszy św. odprawionej przez ks. kan. Antoniego Lorenca w świetlicy działkowców. Następnie wszystkich zgromadzonych przywitał Zbigniew Pawlicki- prezes Rodzinnych Ogródków Działkowych im. Mikołaja Kopernika w Opalenicy, który w swym przemówieniu przybliżył ich historię, a także skierował słowa podziękowań do wszystkich zaangażowanych  w życie ROD im. Mikołaja Kopernika. W obchodach wziął  udział burmistrz Tomasz Szulc, jego zastępca Paweł Jakubowski, a także Barbara Czapla-wiceprezes zarządu okręgu PZD w Poznaniu, Józef Kasprzak- prezes Powiatowego Kolegium Prezesów PZD w Nowym Tomyślu oraz poseł na Sejm RP Krzysztof Paszyk.

Burmistrz przekazał najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich działkowców z okazji zacnego jubileuszu, wyrażając podziękowanie za kultywowanie pięknej tradycji pielęgnowania ogródków działkowych. Do życzeń przyłączyła się również Barbara Czapla z Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu, który dziękując za zaproszenie pochwalił opalenickich działkowców i wskazała, iż obchodzona uroczystość stanowi doskonały przykład integrującej funkcji ogródków działkowych. Do powinszowań dołączyli się pozostali zaproszeni goście, w tym przedstawiciele zaprzyjaźnionych ROD z Opalenicy.

Za wkład w rozwój rodzinnych ogródków działkowych oficjalnymi odznaczeniami Państwowego Związku Działkowców oraz pamiątkowymi dyplomami zostali uhonorowani najbardziej aktywni działkowcy, a także sponsorzy i wszyscy wspierający oraz sympatyzujący z ROD im. Mikołaja Kopernika w Opalenicy.  W tym gronie znalazł się również Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc.

Opalenicki Dzień Działkowca swym występem uświetnił folklorystyczny zespół Duszniczanki, a na wszystkich przybyłych czekał zarówno słodki poczęstunek z kawą jak i rodzinny grill, którego zorganizowanie było możliwe dzięki uprzejmości sponsorów. Z kolei dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w przygotowanych specjalnie dla nich warsztatach artystycznych. Maluchy ujawniły swoje talenty manualne i stworzyły piękne wianki w kolorach latach – ozdobione polnymi kwiatami i tegorocznymi zbożami. Dodatkowo najmłodsi radośnie bawili się w kolorowych piłeczkach, grali  w piłkę i korzystali w pięknej pogody. Akcja została dofinasowana z Fundacji Santander Bank Polska S.A.

Obchody Święta Działkowca zakończyła impreza z dj-em.

 

TA