Trwają inwestycje budowlane w Opalenicy

Od kilku tygodni trwają intensywne prace modernizacyjne w Ośrodku Sportu i Rekreacji, w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi przy ulicy Farnej, a także w budynku Zespołu Szkół w Opalenicy.

OSiR

W zakres prac remontowych budynku OSIR obejmuje renowację nawierzchni sportowych hali głównej, pomieszczeń ciężarowców oraz sali fitness, wymianę oświetlenia, nagrzewnic, a także wymianę stolarki okiennej oraz drzwi. Ponadto na hali głównej znacznie poprawiona zostanie akustyka, zmodernizowane zostaną przesuwane trybuny.

Obecnie firma zajmująca się remontem dokonała już wymiany okien na hali, a także drzwi technicznych. Ponadto wykonano nowe instalacje, powstały nagrzewnice. Rozpoczęły się już prace wykończeniowe wewnątrz pomieszczenia.

Zespół Szkół

Równocześnie zaawansowane prace prowadzona są również w sąsiadującym z OSiRem – Zespołem Szkół. Zakres prac w szkole średniej obejmuje prace remontowe pokrycia dachowego, wymianę izolacji termicznej, wymianę rynien, stolarki okiennej oraz drzwi na zewnątrz oraz w środku. Ponadto w zakres robót wchodzi również malowanie całej elewacji budynku na zewnątrz, a także malowanie korytarzy, klatek schodowych, sufitów – wewnątrz obiektu. Modernizacja obejmie również wymianę okładzin w szkolnej stołówce.

Prace w Zespole Szkół widać gołym okiem, ponieważ szkoła jest obecnie otoczona rusztowaniami. Budowlańcom udało się już wymienić okna oraz drzwi zewnętrzne, trawa modernizacja elewacji zewnętrznej.

Szkoła Podstawowa przy ulicy Farnej

Tu prace prowadzane są dwuetapowo, ponieważ obejmują zarówno przebudowę i modernizację ostatniej kondygnacji budynku, jak również modernizację auli w budynku Szkoły Podstawowej. Obecnie udało się już przeprowadzić część prac związanych z dociepleniem ścian od strony północnej, dokonać wymiany stolarki okiennej zarówno w szkole, jak i na auli oraz zmodernizować część dach. Ponadto w budynku szkoły zainstalowano już drzwi przeciwpożarowe oraz drzwi w wiatrołapie.

O postępach będziemy informować na bieżąco. Dodajmy, że wszystkie realizowane zadania dofinansowane są z Rządowego Funduszu Polski Ład, z kolei ich zakończenie przewidziano na czerwiec przyszłego roku.