UROCZYSTOŚĆ ZŁOTYCH GODÓW

W niedzielę 29 października 2017 roku w gościnnych wnętrzach Hotelu Remes w Opalenicy odbyła się podniosła uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.
Odznaczenie to nadawane jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i jest świadectwem uznania w naszym kraju instytucji małżeństwa. W tym roku medale zostały przyznane 20 parom z terenu Miasta i Gminy Opalenica.

Są to: Maria i Bogdan Andrzejewscy, Ewa i Leszek Armatowie, Joanna i Bronisław Gandowie, Janina i Gracjan Grabowscy, Aurelia i Mieczysław Hoffowie, Teresa i Andrzej Jakubowscy, Stanisława i Bolesław Kałkowie, Łucja i Władysław Kamińscy, Barbara i Henryk Łyszczyńscy, Stefania i Jan Mazurkowie, Aniela i Józef Milczyńscy, Danuta i Kazimierz Nowakowie, Helena i Stanisław Nowakowie, Maria i Zygmunt Nowakowie, Irena i Jerzy Pankowie, Eugenia i Marian Popielowie, Regina i Roman Roszkiewiczowie, Anna i Zdzisław Rozumkowie, Halina i Jan Sokałowie, Zofia i Czesław Wasilewscy.

Burmistrz Opalenicy – Tomasz Szulc, gospodarz spotkania, w swoim przemówieniu podkreślił:
„Państwa wieloletnie wspólne życie to prawdziwy skarbiec czynów pięknych i szlachetnych, dużych i małych. To czas przepełniony miłością i radością, trudem i wspólnym pokonywaniem przeciwności losu. W małżeńskim życiu nie ulegaliście pokusie łatwych rozwiązań, lecz stawialiście czoła najtrudniejszym wyzwaniom”.
Uroczystego aktu dekoracji medalami dokonał burmistrz Opalenicy – Tomasz Szulc, przy udziale zastępcy burmistrza Opalenicy – Pawła Jakubowskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Opalenicy – Eugeniusza Wojtkowiaka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Ewy Górki oraz zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Iwony Bobowskiej.

Muzyczną niespodziankę na zakończenie części oficjalnej zaprezentowała Diana Piosik – absolwentka Liceum w Opalenicy, która kocha śpiewać od dziecka.
Po koncercie przygotowanym specjalnie na tę okazję przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie i uroczysty toast. Przy wspaniałym jubileuszowym torcie Jubilaci mieli okazję do wspólnych wspomnień.

Uroczystość była możliwa dzięki uprzejmości Państwa Sylwii i Bartoszowi Remplewiczom, za co osobiście podziękował burmistrz Tomasz Szulc.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy tegorocznym Jubilatom!