OPALENICKA FIRMA WSPIERA ŻEGLARZY

Firma Najazdy Samochodowe Pl z Opalenicy została patronem zespołu żeglarskiego Team – Kuczyński, Borowiak, który w lipcu w Gdyni wystartuje w Mistrzostwach Świata Klasy 505. Współpraca rozpoczęła się trzy lata temu. Wspólny projekt ma w założeniach kilka celów strategicznych.

Najważniejsze z nich to start w tegorocznych Mistrzostwach Świata, wysokie wyniki sportowe regatowego zespołu i popularyzacja widowiskowej klasy 505. Dzięki pomocy opalenickiej firmy – czołowego producenta najazdów samochodowych w Polsce i Europie – w dalszych planach są starty w regatach międzynarodowych.

Żeglarski Team Adam Kuczyński i Andrzej Borowiak ściga się na akwenach śródlądowych i morskich od lat. Dwa lata z rzędu w roku 2016 i 2017 stawał na podium finału Pucharu Polski. W poszczególnych imprezach wielokrotnie zdobywał medale i puchary a zawodnicy zaliczani są do krajowej czołówki klasy 505.

Pływają oni na regatowej łódce International 505 Class. W budowie jachtu wykorzystano zaawansowane techniki i materiały. Ich aktualna żaglówka o numerach POL 8736 zbudowana została przez Brytyjczyka Inana Pinnela. Jest to wielokrotny medalista i uczestnik mistrzostw świata, Europy oraz innych prestiżowych regat.

Łódka charakteryzuje się niewielką masą oraz bardzo dużą powierzchnią żagli. To sprawia, że ten wymagający technicznie jacht jest bardzo szybki. Na świecie są tysiące miłośników tej klasy. Wielu z nich w lipcu tego roku przyjedzie do Gdyni na Mistrzostwa Świata, gdzie Team: POL 8736 – NajazdySamochodowe.Pl – Kuczyński, Borowiak będzie ścigać się wśród elity światowego żeglarstwa.

Opr. TM