Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Opalenicy w Dakowach Mokrych

W piątkowe popołudnie 8 września o godz. 16:00 w Dakowach Mokrych przy tamtejszym stawie odbyły się Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Opalenicy.
Pomysłodawcą przedsięwzięcia była Sołtys wsi Dakowy Mokre oraz Prezes gminnej spółki wodnej ZLEWNIA MOGIELNIC w Opalenicy wspierani przez Stowarzyszenie Razem dla Wsi Dakowy Mokre.
Zainteresowani udziałem w zmaganiach licznie przybyli na zawody, bowiem zgłosiło się 12 osób dorosłych i 27 dzieci. Zawodnicy przed startem losowali miejsce połowu ryb, aby każdy nie czuł się pokrzywdzony. Rozstawione tabliczki z numerami usytuowano wokół brzegu stawu. Metoda pozostawała dowolna, wymagany był jedynie sprawny sprzęt i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji. Pogoda jak na zamówienie, sprzyjała obecnym.
W trakcie zawodów uczestnicy mogli skorzystać z punktu gastronomicznego przygotowanego przez działające w Dakowach Mokrych stowarzyszenie, wypić kawę i herbatę lub lemoniadę oraz zjeść pyszne pączki i popcorn.
Na przełomie trzygodzinnych zmagań panowała wesoła atmosfera, a zawodnicy wytrwale pracowali na sukces. Niestety w tym dniu „ ryby nie brały”, a komu dopisało szczęście i złowił rybkę miał pewne zwycięstwo.
Wędkarzy dopingowało wielu mieszkańców wioski, a także wiceburmistrz Opalenicy p. Paweł Jakubowski, który przyjechał na zawody.
Początek i koniec zmagań sygnalizował dźwięk rogu prezesa p.Szurkowiskiego.
Bony za zakup sprzętu wędkarskiego od Familii ZOO dla wszystkich uczestników zawodów ufundował Urząd Miasta i Gminy Opalenica, który również przekazał nagrody rzeczowe dla zwycięzców. Z kolei puchary dla najlepszych trójek w kategorii dziecięcej i dla dorosłych sponsorował pan Krzysztof Szurkowski.

Podsumowując zmagania:
W kategorii najwięcej kilogramów:

Dorośli

Artem Chernichenko
Łukasz Łazarewicz
Jacek Rosadziński

Dzieci

Łucja Strzelewicz
Yehor Chernichenko
Michał Pajchrowski

Największą rybę podczas zawodów wyłowił Łukasz Łazarewicz.
Niewątpliwie spotkanie to było źródłem pozytywnych emocji dla uczestników i kibiców. Tego rodzaju przedsięwzięcia zacieśniają relacje w miejscowości, a najmłodsze pokolenie wędkarzy nabywa nowe umiejętności od zawodowców.

Organizatorom należą się słowa uznania, a uczestnikom gratulacje za determinację.

red. Anna Kornosz