Zbiórka dla Domu Dziecka

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się dużymi krokami. Wszyscy powoli planuje jak się do nich przygotować. Niestety na świecie nie każdy ma tyle szczęścia, aby ten magiczny czas spędzić w taki sposób jaki sobie wymarzy, a także zdaje sobie sprawę, że pod choinką może nie znaleźć wyczekiwanych prezentów. Mając na uwadze te aspekty Stowarzyszenie Razem dla wsi Dakowy Mokre we współpracy z Przedszkolem nr 1 w Opalenicy, Szkołą Podstawową w Dakowach Mokrych, opalenickimi księgarniami „Karo’, „Skrzat” i sklepem papierniczym „Iva”, sklepami spożywczymi w Dakowach Mokrych i w Uścięcicach organizuje świąteczną zbiórkę dla Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie.

Zbiórka przeprowadzana będzie pomiędzy 6-30 listopada. Łącząc wspólnie siły można sprawić, że dzieci i młodzież mieszkająca w tym miejscu poczuje magię świąt i drobne gesty wywołają uśmiech na ich twarzach.

Potrzeby są duże, dlatego liczy się każdy przejaw empatii. Wszystkie szczegóły nt. potrzebnych artykułów zamieszczone są na plakacie.

W księgarniach i sklepie papierniczym można zostawić artykuły szkolne. W biorących udział w akcji sklepach spożywczych artykuły spożywcze. Natomiast w szkole i przedszkolu do potrzebnych produktów można jeszcze dołożyć odzież dla dzieci. W razie wątpliwości, pytań organizatorzy służą pomocą.

Dobro wraca do darczyńcy ze zdwojoną siłą. Warto pomagać i nie przerywać chęci bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. W tym zabieganym świecie bądźmy wrażliwi na innego człowieka, jego troski, krzywdy.

Stowarzyszenie Razem dla wsi Dakowy Mokre

red. Karolina Nowak