Wyjątkowym jubileuszem pożycia małżeńskiego mogą poszczycić się państwo Józefa i Bronisław Garczarkowie z Opalenicy.

 

Otóż w sobotę para wraz z najbliższą rodziną celebrowała 65 rocznicę ślubu. Był to wyjątkowy wieczór pełen wrażeń i emocji dla wszystkich uczestników spotkania. Nieczęsto zdarza się bowiem taki jubileusz.

65 lat wspólnego pożycia małżeńskiego świadczy o wielkiej miłości Józefy i Bronisława, którzy na dobre i na złe pokonywali kolejne przeciwności losu, by dziś wspólnie celebrować Żelazne Gody.

Dodać tu należy, że 65 rocznica ślubu nieprzypadkowo nazywana jest żelazną rocznicą. Żelazo jest bowiem trwałe i twarde, tak jak para, która przeżyła tyle lat razem, w zgodzie i miłości, nie bacząc na przeciwności losu. Taki staż nie bierze się znikąd, powinien być wzorem dla wszystkich młodych par, bo podkreśla niestrudzoność i niezłomność w byciu razem.

W uroczystości – na zaproszenie rodziny uczestniczył Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc, który wraz z kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Opalenicy Justyną Hałas – wręczyli pani Józefie i panu Bronisławowi piękny bukiet kwiatów oraz specjalny adres z gratulacjami.

Cieszę się, że mogłem wziąć udział w tym wyjątkowym i wspaniałym zarazem jubileuszu, bo tego typu uroczystości nie zdarzają się często – powiedział Tomasz Szulc, życząc jednocześnie małżonkom dużo zdrowia i kolejnych wspaniałych lat razem.

Dodajmy, że Józefa i Bronisław cieszą się dobrym zdrowiem. Mają dwoje dzieci, 4 wnucząt oraz 8 prawnucząt.