Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki przyznał Gminie Opalenica nagrodę „Lider Gospodarki Regionalnej 2022” za istotny wkład w rozwój społeczno – gospodarczy regionu, aktywne działanie na rzecz ochrony środowiska, wyjątkową postawę i zaangażowanie wpływające na poprawę jakości życia mieszkańców oraz pozytywny wizerunek polskich samorządów.

 

Nagrodę z rąk Prezesa Zarządu Europejskiego Ośrodka Rozwoju Gospodarki odebrali Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc oraz jego zastępca Paweł Jakubowski.

 

Jest to bardzo cenne dla nas wyróżnienie, na które zapracowaliśmy wszyscy – przede wszystkim mieszkańcy całej gminy Opalenica, ale także urzędnicy, pracownicy i dyrektorzy naszych organizacji. To nasze wspólne działania doprowadziły do tego, że zostaliśmy dostrzeżeni i docenieni. Bardzo Wam wszystkim dziękuję, to nasz wspólny sukces – powiedział Tomasz Szulc.

 

Dodajmy, że Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki jest również pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskich nagród gospodarczych w sześciu kategoriach: Ambasador Innowacyjności, Laur Spółdzielczości, European Economic Award, Lider Gospodarki Regionalnej, Eko-Innowator i Champion Biznesu. Nagrody te stanowią uznanie wysiłku, jakie firmy, samorządy, uczelnie wyższe i instytucje wkładają w poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań, w rozwój własny i całej gospodarki.

 

Z kolei nagroda „Lider Gospodarki Regionalnej”, to ogólnopolskie wyróżnienie dla miast, gmin i podmiotów, które podjęły najlepsze inicjatywy dotyczące wsparcia rozwoju lokalnej przedsiębiorczości i gospodarki. Wyróżnienie otrzymują podmioty, które efektywnie wykorzystują środki unijne, inwestując w rozwój swojego regionu i poprawiając jakość życia mieszkańców.