Chór Cantabile z Szamotuł rozpoczął uroczystą inaugurację roku akademickiego 2021/2022 opalenickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wydarzenie odbyło się w czwartkowe popołudnie w sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki imienia Powstańców Wielkopolskich w Opalenicy.

 

Dziekan UTW Elżbieta Adamczewska powitała zebranych, a także przedstawiła wstępny program dla poszczególnych sekcji nowego roku akademickiego.

– Na progu nowego roku akademickiego pragnę przekazać Wam – drodzy słuchacze gratulacje oraz wyrazy szacunku i uznania za wytrwałość w działalności na rzecz uczenia się oraz poszerzania swoich zainteresowań i pasji. Jednocześnie życzę aby kolejny rok akademicki był obfity w wydarzenia, budził nowe zainteresowania i dostarczała wielu emocji. Szczególne podziękowania kieruję dla całej Rady Programowej, w szczególności pani dziekan Elżbiety Adamczewskiej, nie tylko za przygotowanie uroczystości, ale przede wszystkim za jej pracę społeczną i poświecenie – mówił podczas czwartkowej uroczystości Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc.

Kolejnym punktem inauguracji roku akademickiego było przyjęcie nowych studentów i wręczenie im indeksów. Następnie prof. dr hab. Stanisław Jankowiak wygłosił wykład “Geniusz Marszałka czy cud nad Wisłą”.

Z kolei za odpowiednią oprawę artystyczną zadbały młode, utalentowane piosenkarki – Karina Knych i Aleksandra Śliwińska.