Wiadomości z ostatniej chwili, jeszcze gorące…. Ruszamy z Zapisami!!!!

Czas ucieka i termin IV KLONOWEGO CHARYTATYWNEGO CROSS DUATHLON zbliża się dużymi krokami. Za parę tygodni spotkamy się na Terenie Kompleksu Pałacowo-Hotelowego w Porażynie ( polana za pałacem) w sobotnie przedpołudnie 20 sierpnia 2022 o g.11.00.

Przygotowania nabierają tempa, wiele spraw dopinamy na przedostatni guzik. Organizatorami tego przedsięwzięcia wspólnie z nami jest: Powiat Nowotomyski, Gmina Opalenica, Nadleśnictwo Grodzisk Wlkp., Powiatowe Centrum Sportu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opalenicy, na których jak zawsze możemy liczyć. Patronat nad wszystkim objął: Burmistrz Opalenicy, Starosta Nowotomyski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Grodzisk Wlkp.

Formalności dotyczące zapisu na Duathlon dostępne na stronie Opalenickiego Klubu Biegacza http://okb-opalenica.pl/ Tam można doczytać regulamin, który rozwieje wszystkie wątpliwości.

W tym roku dochód z zawodów przekażemy dla Lilki Nowak z Daków Mokrych. Dziewczyna ta potrzebuje funduszy na kosztowną operację serca, pomóżmy spełnić jej największe marzenie. Zdrowie!!!

Pomaganie jest fajne, sprawia, że czujemy się lepsi. A gdy możliwość pomagania można połączyć z czymś przyjemnym – uprawianiem sportu to już podwójna radość.

Gwarantujemy jak zawsze wyśmienitą zabawę z wieloma niespodziankami, doborowe towarzystwo, świetną organizację i mnóstwo pozytywnej energii. Zadbamy również o Wasze bezpieczeństwo. Fioletowa rodzina zaprasza miłośników aktywności fizycznej na świeżym powietrzu do Porażyna.

Dystanse i trasa duathlonu:

– część I – bieg – ok. 6 km – dwie pętle po nieutwardzonych drogach w lesie (część zielonego szlaku nordic walking),

– część II – rower – ok. 13 km – jedna pętla po nieutwardzonych drogach w lesie (brązowym szlakiem nordic walking),

– część III – bieg – ok. 3 km – jedna pętla po nieutwardzonych drogach w lesie (część zielonego szlaku nordic walking).

Wprowadza się limit czasowy na pokonanie całego dystansu – 180 minut. Po upływie tego czasu, zawodnik, który nie ukończył zawodów, powinien zejść samodzielnie z trasy zawodów, a organizator zapewnia sobie prawo do jej zamknięcia.

180minut to 3godziny mnóstwo czasu, niech Was to nie odstrasza. Najważniejsza jest dobra zabawa i możliwość pomagania innym. Rowery na serwis, kaski do sprawdzenia i strój sportowy.

Zawodnicy mogą brać udział w zawodach jako: indywidualny uczestnik biorąc udział we wszystkich trzech częściach sam albo sztafety ( tej samej płci albo mieszane) wówczas jedna osoba tylko biegnie( część I i III), a druga tylko rower (część II).

Liczymy na WAS!!!!!

OKB Opalenica