Zastępca Burmistrza Opalenicy Paweł Jakubowski reprezentował Gminę podczas powiatowych uroczystości Święta Policji. Uroczystość odbyła się w środowe przedpołudnie w sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury.

 

Dowódca uroczystości kom. Arkadiusz Pelc złożył meldunek na ręce zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. Insp. Mariusza Wiśniewskiego, o gotowości policjantów do rozpoczęcia uroczystej zbiórki z okazji Święta Policji.

W tym jakże szczególnym dla policjantów dniu swoją obecnością zaszczycili m.in. przedstawiciele władz samorządowych powiatu nowotomyskiego, służb mundurowych, zaprzyjaźnionych instytucji, a także zaproszeni goście.

Wydarzenie było okazją do wręczenia awansów zawodowych dla funkcjonariuszy. Wśród awansowanych znaleźli się również opaleniccy policjanci:

Młodszego aspiranta Kamila Michalaka awansowano do stopnia aspiranta;

Sierżanta sztabowego Cyryla Brzezieckiego awansowano do stopnia młodszego aspiranta;

Posterunkowego Macieja Maciejewskiego na stopień starszego posterunkowego;

Posterunkową Zuzannę Zienkiewicz na stopień starszej posterunkowej.

Dodać na warto, że Paweł Jakubowski w imieniu burmistrzów i wójtów gmin z terenu powiatu nowotomyskiego, przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu inspektora Mirosława Gogołka okolicznościowy list gratulacyjny oraz bukiet kwiatów.