DRUGI DZIEŃ 3. JARMARKU ŚWIĄTECZNEGO

W sobotnie południe rozpoczął się drugi dzień 3. Jarmarku Świątecznego. Na estradzie przez ponad dziewięć godzin trwał pokaz artystycznych umiejętności. Od pierwszych chwil atmosfera pod sceną była wspaniała a wśród drewnianych budek gromadzili się mieszkańcy żywo zainteresowani zakupem świątecznych suwenirów.

Drugi dzień imprezy zapewnił nam nie mniejsze emocje aniżeli premierowy piątek. Rozpoczął go pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu grupy OK, członków UKS Brawo Opalenica. Następnie mieliśmy prawdziwy festiwal występów uczniów szkół podstawowych. Kolejno ze swoimi programami zaprezentowały się dzieci z Kopanek, Daków Mokrych, Porażyna, Urbanowa i Rudnik.

Około godziny piętnastej scenę opanowały natomiast zespoły ludowe. Mogliśmy wysłuchać repertuaru „Rudniczoków”, „Wesołych Seniorek” i „Kłosów”. Był taniec i śpiew, nadszedł więc czas na inny rodzaj sztuki. Pod kierunkiem Renaty Knop, w spektaklu przygotowanym w ramach warsztatów teatralnych, wystąpili młodzi adepci sztuki teatralnej.

Następnie ponownie królował taniec – najpierw nowoczesny członków sekcji CKiB pod opieką Marka Ludwiczaka a później mieliśmy pokaz baletowy, przygotowany przez Martę Murmyło, w wykonaniu dzieci sekcji z CKiB. Wystąpiły także dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Wojnowic.

Ostatnim występem na scenie drugiego jarmarkowego dnia był natomiast koncert zespołu „Żuki Rock&Roll Band”, który porwał publiczność w rytmach przebojów The Beatles. Rynek, tak bardzo oblegany przez cały dzień, po ostatniej piosence powoli pustoszał. Jednak taki stan rzeczy będzie mieć miejsce krótko. W niedzielę od południa znów będzie radośnie i magicznie a całość jarmarku zwieńczy występ Krzysztofa Krawczyka.

Tomasz Matusiak

PODZIEL SIĘ