PIKNIK NA POWITANIE LATA 2018

W miniony weekend, od 22 do 24 czerwca na opalenickim płaskowyżu odbywał się już po raz kolejny „Piknik na powitanie lata”. W tym roku niestety pogoda nie rozpieszczała, było i trochę słońca i trochę chmur oraz deszczu. To jednak nie przeszkodziło dzieciom z okolicznych szkół i przedszkoli, które przez kolejne trzy dni występowały w ciągu dnia na scenie Pikniku. Prezentowały swoje umiejętności- taneczne, wokalne i aktorskie, przy dopingu zgromadzonej publiczności. W piątkowy wieczór odbyło się przedstawienie „Jaś Landrynek” w wykonaniu Grupy Teatralnej Perełka, a po nim koncert Grupy Protest i Sławka 14 oraz impreza klubowa pod chmurką.

Z kolei w sobotę uroczystego otwarcia  „Pikniku na powitanie lata” dokonał burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc i na scenę wkroczyła gwiazda tego wieczoru. Danzel nawiązał dokonały kontakt z publicznością, wprowadzając wszystkich w klubowo- imprezowy nastrój. Już po zakończeniu koncertu z uśmiechem rozdawał autografy i cierpliwie fotografował się z fanami.

Niedzielne popołudnie, mimo iż skąpane w deszczu wypełnione było doskonałą muzyką serwowaną przez prezentujące się zespoły. Jednak tłum fanów muzyki rozrywkowej pojawił się koncercie grupy Boys. Publiczność niezrażona fatalnym wynikiem polskiej reprezentacji oraz kiepską aurą szczelnie wypełniła opalenicki płaskowyż, bawiąc się w rytm znanych i lubianych przeboi. Burmistrz dziękując wszystkim za tak liczne przybycie zapewnił, iż w przyszłym roku na pewno spotkamy się na kolejnym „Pikniku na powitanie lata”.

PL

PODZIEL SIĘ