Wspieramy program „in vitro” w 2022 roku

Milion złotych przeznaczył Samorząd Województwa Wielkopolskiego na refundację leczenia niepłodności metodą in vitro w 2021 roku. Wśród samorządów, które wsparły program znalazła się Gmina Opalenica. Zainteresowanie udziału w nim zgłosiło blisko 300 par z naszego województwa.

Już w kwietniu zadeklarowaliśmy udział w programie – podejmując stosowną uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Wielkopolskiemu w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na dofinansowanie programu profilaktyki prozdrowotnej pn. ”Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego”.

W lipcu tego roku członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego podziękował za deklarację przystąpienia do wspólnej realizacji programu w II półroczu 2021 r. Informując jednocześnie, że program ten cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Wielkopolski, w związku z tym Samorząd Województwa Wielkopolskiego zwiększył w budżecie Województwa pulę środków o kolejnym milion złotych na jego kontynuację.

W piśmie poinformowano Burmistrza Opalenicy, że „zadeklarowane przez Państwa dofinansowanie zwiększy ogólną pulę środków finansowych przeznaczonych na Program oraz pozwoli na zrealizowanie większej liczby procedur zapłodnienia pozaustrojowego, stwarzając mieszkańcom Państwa Gminy dodatkowe możliwości udziału w Programie. Z uwagi na określone w Programie terminy jego realizacji oraz zgłoszone przez Realizatorów ograniczone możliwości wykonywania większej liczby procedur, wydatkowanie środków finansowych przeznaczonych na finansowanie Programu dla mieszkańców Państwa Gminy będzie możliwe z początkiem 2022 roku. Dlatego też, zwracamy się z propozycją i prosimy o przeniesienie planowanych środków na dofinansowanie Programu w budżecie Gminy do Wieloletniej Prognozy Finansowej na 2022 r.”.

Tym samym stosowną uchwałą 19 sierpnia zabezpieczyliśmy środki w wysokości 37 500 złotych w formie dotacji celowej właśnie na dofinansowanie w roku 2022 programu profilaktyki prozdrowotnej pn. ”Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego”.

Dodajmy, że samorząd Województwa Wielkopolskiego podpisał umowy z Medi Partner Sp. z o.o. (InviMed Klinika Leczenia Niepłodności) i Ginekologiczno-Położniczym Szpitalem Klinicznym Uniwersytetu Medycznego.

Chętni do udziału w Programie mogą się już zgłaszać i powinni kontaktować się wyłącznie z realizatorami Programu:

– Ginekologiczno-Położniczym Szpitalem Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, ul. Polna 33, 60-535 Poznań, pod numerem telefonu 61 8419 119;


– Medi Partner Sp. z o.o. – miejsce udzielania świadczeń zdrowotnych: InviMed Klinika Leczenia Niepłodności, ul. Strzelecka 49, 61-846 Poznań, pod numerem telefonu 500 900 888.